Jdi na obsah Jdi na menu
 


3Bees Studio

   Studio 3bees si prošlo bouřlivou, náročnou a hlavně plodnou historií (přečtěte si pohádku kterak “Chudý topič ke studiu přišel”). Od klasických “pásek” Kakaxa postupně přešel na Jablko a HárdDiskRekórdink.

   Zatím nejdelší a dějů-plná léta si studio prožilo na “Kavkách”, v kolejích ČVUT. Zde se odehrály příběhy z pomyslné “Encyklopedie dějin hudby”. Pod “L” byste našli kapelu Lunetic, pod “Ch” Chinaski, pod gaučem možná spícího muzikanta.

   Bohužel klidu otce-zakladatele Kakaxy nepřidal fakt studio přestěhovat. Nejdříve do LaFabriky a nyní, snad definitivně, do Jinočan. Zde se od pozdního jara roku 2011 začíná budovat nová historie 3bees. 

pohled3beesorez2.jpg

   Místo je to svým způsobem skutečně hodně zvláštní a doufejme, že se tu budou dál odehrávat zajímavé věci. Musím vzpomenout propagandistickou jakoby-kriminální mašírku s názvem 30 případů majora Zemana. Známé "Mimikry a Studna". Tyto díly se přímo zde nebo v okolí točily.

   Mnohem důležitější a pozitivnější je fakt, že sál sloužil skupině Lucie jako zkušebna a později Davidu Kolerovi jako nahrávací studio. Ale nikdo nechce žít minulostí. Je třeba jít vždycky vlastní cestou, a proto se podívejme na dnešní dny a do budoucnosti. Čím se včelky zabývají a co je ještě čeká?

   Studio je "rozděleno" na dvě části. V Jinočanech se nahrávají veškeré základy a v ulici Koldínova na Žižkově se hlavně mixuje, případně nahrává mluvené slovo.

 

V posledních týdnech hučelo v úle:

Vlasta Třešňák, Running Sushi, Jan Budař, Chamber Worchestra, Marimba Mama a dalších X projektů, u kterých si musím zjistit název :o)....nezjistil jsem... vše zaniklo v hromadě dějů a já se můžu jen omluvit. a to je, jak jsem zjistil, v těchto šířkách poněkud krátkozraké, ačkoliv správné... hu! hučet ale budou a neustále hučí... tak šup, pojďte se podívat, že je to pravda :o) hlavně v pondělí se na takové výletníky těšíme. v ostatní dny probíhá hemžení...

Teď v lednu, únoru tu např. byli: Megaphone, Mezcla Orquesta, Fialky, J'Scream, Viola, březen a duben, ještě tu někteří budem, takže recidíva Mezcla Orquesta, J'Scream a registruji Ponožky pana Semtamťuka, Petran, Janu Rychterovou. 

  Nebude teď dál asi tak důležité vypisovat názvy jednotlivých kapel. Ale dobré je, že jsem mezi těmi "jmennými i bezejmennými" objevil řadu milých a hodných lidí. I to je včelí studio. Klíč k uvědomění. Dveře k smíření. Smíření se s tím i s tím. Místo, kde je dobře. Hu ! :o)